O kapele Timothy

Je slovenská worshipová kapela, ktorá je súčasťou služby Mládeže pre Krista na Slovensku a domácou kapelou najväčšieho worship open air festivalu CampFest.

Služba v Timothy je pre nás viac ako kapela. Je to misia a poslanie ako spájať Božie veci nadštandardným spôsobom a budovať jednotu v našej krajine. Je pre nás miestom, kde chceme zažívať Božiu prítomnosť inak ako doteraz. Už mnoho rokov snívame sen o prebudení (nielen) v našom národe! Veríme, že Pán Boh vidí práve v Tebe a mne svoj nástroj prebudenia, ktorý spôsobí premenu tvojho okolia.

Túžime po tom, aby každý ďalší nový deň bol o nových veciach v našich životoch – o transformácii tvojho vzťahu s Ježišom a premene okolia v ktorom žiješ! Aby Jeho láska premieňala všetko okolo Teba! Veríme, že také rozhodnutie môže totálne zmeniť nielen teba, ale aj životy ľudí okolo nás !

NECHCEME TOTIŽ O NAŠOM BOHU IBA HOVORIŤ, ALE CHCEME HO AJ OSOBNE POZNAŤ!

BIO – história

Timothy je súčasťou služby Mládeže pre Krista (www.mpks.sk). Kapela vznikla roku 1991 a jej vtedajší členovia stáli za zrodom MPK na Slovensku. Svoju činnosť začala kapela v Prešove a stojí za vznikom služieb ako Klub knihy života, Rock Solid Klub, Worship Festival-y, TWC, či festivalom CampFest.  Bolo to práve v roku 1999, kedy spoločne pripravili prvý CampFest vo Východnej. Ako dôsledok narástajúcej služby a túžby mobilizovať mladú generáciu vo veci prebudenia a jednoty nielen na CampFeste, ale aj počas celého roka vznikli Worship Festivaly (WF). Tie boli celoročným pokračovaním CampFestu v rôznych mestách po celom Slovensku. 

V súčasnosti sme ako kapela aktívne zapojení do príprav festivalu CampFestu, ktorý je našim domácim festivalom,  ďalej TWC Školy a ďalších aktivít MPK-S (nielen na Slovensku). Počas roka odohráme viac ako 60 koncertov, večerov chvál, evanjelizácií, či modlitebných strenutí…

Počet vydaných CD

POČET KONCERTOV ZA ROK

Vydali sme:

CD/DVD:

1993 Predivná láska (CD)
1993 Kráľ národov (CD)
1999 Na orlích krídlach (CD)
2002 Dýchaj skrze mňa (CD)
2005 Slzy (CD)
2006 Nová DNA (live CD)*
2007 Ukáž, čo dokážeš Ty (CD)*
2013 Jediný (CD)*
2013 Rozsvieť a vstúp (acoustic worship live session CD+DVD)
*

KLIPY:

Ku komu pôjdem
Silnejšia ako smrť
Skláňame kolená
Nech sa prebudí (2008)*
Stratený v tme (2010)*
Tak Vznešený (2011)*
Meno (2012)*
Aby som získal (2013)*
Jednoducho s Tebou (2014)*
Jednoducho s Tebou – acoustic version (2014)

      *Tituly vyšli alebo boli nahraté v nahrávacom štúdiu a vydavateľstve Timothy Sound s.r.o.